Image is not available
Image is not available
MAKS

Využiješ viac zdravý rozum ako poučky a vzorce.

Internetová súťaž pre žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ a primy a kvarty OG.

Slider

Tokaj

by

If you like top quality wine, cycling and landscape unspoilt by tourism, Tokaj is a place just for you. In the world there are only five regions, where it is possible to grow grapes suitable for making naturally sweet wine- Tokaj being one of them. The first written mention of the Tokaj region dates back to 1248. It is located in the basin of the river Bodrog and is surrounded from the north by Zemplin mountains and from the south by the confluence of the Tisa and Bodrog rivers. 

tokaj-9090809a-1024x576

The first civilisation to grow vineyards in this region were the ancient Romans.

Three villages linked with a cycling trail. Small hills are perfect for less difficult tours. However, if you are in a good shape and want to make the most of your active vacation, we have four 100km long routes ready for you. We will explore hidden secrets of the region. Each evening we have world class wine tasting prepared for wine lovers. And some good wine it is they have here. In the past it was a delicacy served on English royal court.

The Latorica river- the highlight of the Zemplin region. This is the true, untouched natural paradise.

Make sure not to miss out on the circuit around the protected area of Latorica. Forget about oficial routes and asphalt roads and bike along the numerous river branches. This spacious area will get you and bring you to a different world. Tokaj has many faces.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Tokaj

by

Ak máte radi špičkové víno, cyklistiku a turisticky nepokazenú autentickú krajinu voľte TOKAJ. Vinohradnícka a vinárska oblasť Tokaj je jednou z piatich oblastí na svete, v ktorých možno dopestovať hrozno na výrobu prírodne sladkých vín. Prvopočiatky pestovania viniča v tejto oblasti spadajú do obdobia nadvlády Rimanov. Prvá písomná zmienka o Tokajskej oblasti je už z roku 1248. Nachádza sa v povodí rieky Bodrog, severne na Slovensku ohraničená Zemplínskymi vrchmi, vrchom Rozhľadňa (469 m) a na juhu v Maďarsku ohraničená sútokom riek Tisa a Bodrog.


tokaj-9100045

Klasické tokajské vína sú známe putňovými výbermi. Dnes sa však čoraz viac razia aj suché vína. A veru je čo chutnať. Furmint je základ, ušľachtilé plesne nadhodnota, ktorú v iných lokalitách iba ťažko v takej hojnosti nájdeš. Všetky vinohradnícke dediny sú podkopané tufovými pivnicami.


tokaj-9090809a

Veľká tŕňa, Malá tŕňa, Viničky.

3 obce okolo ktorých sa vinie cyklotrasa uprostred viníc. Zemplín ako na dlani. Mierne zvlnená krajina ponúka nenáročnú cyklistiku, ak si však chcete dať do nosa, máme pripravené hneď štyri Zemplínske okruhové trasy, každá s dĺžkou vyše 100 km. Objavíte nepoznané miesta. Skutočnú divočinu, ktorá turistiku temer nepozná. Každá jazda je večer zakončená špičkovou ochutnávkou lokálnych vín, ktoré sa dodávali aj na anglický kráľovský dvor.

tokaj-9090809

A Latorica – to je to najkrajšie, čo môžte na Zemplíne vidieť. To je skutočný, prírodný, nedotknutý raj.

tokaj-9090974

Okruh chránenou krajinnou oblasťou Latorica si určite nedajte ujsť. Zabudnite na oficiálne cyklotrasy, na asfalt a bežte hneď na ramená. Tie nekonečné priestory vás dostanú. Dostanete sa do iného sveta. Tokaj má mnoho podôb. Keď ešte vychytíte šikmé slnečné svetlo nebudete chcieť od tých gýčových pohľadov odísť.

tokaj-9100007

Východ ponúka veľký potenciál. Životný priestor, prírodu, kľud, pokoj, slobodu a tiež degustačnú históriu. tokaj-9090855a

Mimochodom. Takéto niečo ste už ochutnali? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


PageLines