Image is not available
Image is not available
MAKS

Využiješ viac zdravý rozum ako poučky a vzorce.

Internetová súťaž pre žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ a primy a kvarty OG.

Slider

Česká Kanada

by

Každý výlet ti len prospeje.
CKpan-1020571

Česká Kanada. Miesto, kde pred dvadsiatimi rokmi dávali líšky dobrú noc. Kde nový človek bol nahlásený colnej stráži do 10 minút. Každoročne sledujeme premenu blokovanej zóny v dokonalý cykloturistický a golfový raj. Ešte pred troma rokmi som odporúčal Českú Kanadu (pohraničné pásmo Kunžak, Dačice, Slavonice, Nová Bystřice a Jindřichuv Hradec) ako ideálnu tréningovú cyklotrasu, pretože v Čechách ste mali vepřo knedlo a pivo za babku a pár kilometrov ďalej, na rakúskej strane zas stovky kilometrov ciest tretej triedy v kvalite vyššej, ako naše dialnice. V Rakúsku si bikoval, v Čechách relaxoval.

CKpan-1020572

Neprešlo ani 5 rokov a všetko sa zmenilo. Česká Kanada ožila. Dnes je Nová Bystřice centrum tých najcyklistickejších nirván. Popri Českom Švajčiarsku, Śumave, Sliezsku, patrí Česká Kanada medzi posledné neobjavené kúty turizmu v Čechách.

Bizóny, kanadské stepy, indiánske vigwamy, hrady, staré pohraničiarske trasy, zabudnuté kláštory, rybníky, výborné pivko, autenticita, divina, … A príjemná klíma v lete, 5 stupňov pod priemer letných horúčav, s nekonečnými kilometrami divokej samoty. Ůplnou peckou je nová cyklotrasa cez Peršlak, ktorá prepojila Chlum a třeboňské rybníky s touto nádherou.

CKpan-3

Na Třeboňsku stretávaš tisíce cyklistov. Bodaj by nie. Rovinka. Easy. Máš pocit , že každý bicykluje.

CKpan-4

Landštejn, úzkokoľajka, Staré město, staré fabriky, Jindřichův Hradec, Blato, Peršlák, rybniky, Zvůle, stratené cesty, … Česká Kanada je iná, divoká. Ak to tam nepoznáš, ľahko sa zamotáš. Cesty sa kľukatia, už za socíku ich pohraničiari robili tak, aby kopečkárov zmiatli. Rovinku nájdeš iba v krčme na terase, alebo okolo pisoára. Inak stále hore, dole. Nastúpať denne kilometer nie je žiadne umenie. Kopce nie sú veľmi strmé, ale sú všade. Takisto ako vôňa lesa, hríbov a ticho všade naokolo.

Zopár inšpiratívnych trás:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


PageLines